top of page
IMG_0189.jpeg
свідоцтво про атестацію.jpg
свідоцтво про держ реєстр юр особи.jpg

Статут школи

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Розпорядження голови

Печерської районної в місті Києві

державної адміністрації

____________________________

 

Голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації

_____________ С.Мартинчук

 

 

 

 

СТАТУТ

спеціалізованої школи № 181 ім. Івана Кудрі

Печерського району міста Києва

(нова редакція)

 

 

 

 

Ідентифікаційний код 32492571

 

 

 

 

 

 

 

м. Київ – 2015 р.


І. Загальні положення

 

  1. Спеціалізована школа № 181 ім. Івана Кудрі Печерського району міста Києва (надалі – Заклад, ідентифікаційний код - 32492571) належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

  2. Власником та засновником Закладу є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступають Київська міська рада та уповноважені нею органи (надалі – Власник, Засновник).

  3. Статут Закладу викладається в новій редакції в зв’язку зі зміною Власника, Засновника та чинного законодавства України.

  4. Заклад безпосередньо підконтрольний Управлінню освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації та підзвітний Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

  5. Заклад є юридичною особою, має печатку, штамп, власну символіку та атрибутику, може мати поточні та інші рахунки в установах банку, реєстраційний рахунок в органах державного казначейства, самостійний баланс.

  6. Повне найменування Закладу: спеціалізована школа № 181 ім. Івана Кудрі Печерського району міста Києва.

  7. Скорочена назва: спеціалізована школа № 181.

  8. Місцезнаходження навчального Закладу: Україна, 01042, місто Київ, вулиця  Івана Кудрі, 22 - А.

  9. Заклад освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року № 778, наказами Міністерства освіти і науки України, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, наказами Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, іншими нормативно-правовими актами з питань освіти і цим Статутом.

  10. Головною метою Закладу є задоволення потреб громадян, суспільства і держави в загальній середній освіті, реалізація головних завдань, визначених Законом України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів  України від 27.08.2010 року № 778.

  11. Предметом діяльності та головним завданням Закладу є:

  • здійснення навчально-виховного процесу;

  • виховання морально і фізично здорового покоління;

  • створення умов для здобуття загальної середньої освіти на рівні не нижчому від державних стандартів;

  • створення сприятливих умов для самовираження особистості учнів у різних видах діяльності, розвиток природних позитивних нахилів, здібностей і обдарованості, творчого мислення, потреби й уміння самовдосконалюватися;

  • формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;

  • розвиток соціально-зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення, а також створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

    1. Діяльність Закладу будується на принципах доступності, гуманізму, демократизму; незалежності від політичних, громадських і релігійних об’єднань; взаємозв’язку розумового, морального, фізичного й естетичного виховання; рівності умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку; органічного зв’язку з національною історією, культурою, традиціями; диференціації змісту і форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання, гнучкості та прогностичності, єдності і наступності, безперервності й різноманітності, поєднання державного управління й громадського самоврядування.

    2. Випускники Закладу одержують документи про освіту державного зразка.

    3. Мова навчання в Закладі освіти визначена відповідно до Закону України “Про мови в Українській РСР”  – українська і запроваджено поглиблене вивчення іноземних мов з першого класу; другої іноземної – з другого класу. 

    4. Заклад має право:

  • самостійно приймати рішення і здійснювати діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням про  загальноосвітній навчальний заклад та цим Статутом;

  • встановлювати власну символіку й атрибутику;

  • спільно з вищими навчальними закладами, їх кафедрами або філіалами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

  • входити до складу навчально-виховних комплексів, навчальних закладів різних типів і рівнів акредитації, навчально-виховних об’єднань з позашкільними та іншими навчальними закладами;

  • проходити в установленому порядку державну атестацію;

  • визначати форми і засоби організації навчально-виховного процесу;

  • визначати варіативну частину робочого навчального плану, шкільний компонент змісту освіти, розробляти і впроваджувати власні програми навчальної та науково-методичної роботи із врахуванням державних стандартів;

  • організовувати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних кадрів;

  • створювати структурні підрозділи;

  • брати участь у роботі міжнародних організацій, асоціацій і рухів у проведенні науково-дослідної, експериментально-пошукової роботи;

  • отримувати кошти і матеріальні цінності від органів державної виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;

  • залишати у своєму розпорядженні і використовувати кошти від господарської діяльності, надання платних послуг згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

  • використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;

  • розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів;

  • спрямовувати благодійні кошти на благоустрій соціально-побутових об’єктів, реконструкцію та ремонт;

  • визначати зразки форми для учнів;

  • використовувати можливості благодійних фондів, профспілок, підприємств, організацій тощо для надання благодійної допомоги Закладу освіти у здійсненні своєї статутної діяльності;

  • здійснювати самостійну видавничу діяльність без права реалізації;

  • користуватися банківськими кредитами.

    1. Заклад освіти несе відповідальність за:

  • реалізацію головних завдань, визначених Законом України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”;

  • дотримання умов, що визначаються за результатами атестації;

  • дотримання державних стандартів освіти;

  • безпечні умови освітньої діяльності;

  • дотримання фінансової дисципліни;

  • дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності та приватними особами, в тому числі зобов’язань за міжнародними угодами. Взаємовідносини Закладу освіти з юридичними і фізичними особами визначаються згідно з чинним законодавством, договорами, що укладені між ними.

  • використання приміщень і майна за призначенням без передачі іншим юридичним та фізичним особам в оренду або суборенду, в тому числі на умовах спільної діяльності, без відповідного рішення Власника;

  • дотримання Правил пожежної безпеки та вимог санітарно-епідеміологічної служби.

    1. У Закладі навчаються учні, як правило, з шести років. Структура навчального року (тривалість навчальних занять, поділ на семестри  та режим роботи) встановлюється Закладом в межах часу, передбаченого навчальним планом за погодженням з Управлінням освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.

В структурі Закладу освіти є:

І ступінь –  початкова школа (1-4 класи) з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та німецької) –   (термін навчання 4 роки);

ІІ ступінь – основна школа (5-9 класи) з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та німецької) –   (термін навчання 5 років);

ІІІ ступінь –  старша профільна школа (10-11 класи) з профілями навчання іноземна філологія та історико-філологічний - (термін навчання 2 роки).

  1. Мережа Закладу освіти формується відповідно до п. 10 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2010 року № 2442.

  2. Мережа Закладу щорічно підлягає уточненню і може змінюватись.

  3. У складі  Закладу на момент його перереєстрації функціонують творчі групи з питань розробки і впровадження перспективних освітніх технологій, національного виховання тощо, методичні об’єднання:

  • методичне об’єднання вчителів початкових класів;

  • методичне об’єднання вчителів природничо-математичних дисциплін;

  • методичне об’єднання вчителів гуманітарних дисциплін;

  • методичне об’єднання вчителів іноземної мови;

  • методичне об’єднання класних керівників.

 

ІІ. Організація навчально-виховного процесу

 

  1. Заклад планує свою роботу самостійно. В плані роботи відображаються найголовніші питання роботи Закладу освіти, визначаються перспективи його розвитку.

Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий навчальний план, який складається на основі розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України типових навчальних планів із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілю навчання.

Робочий навчальний план погоджується радою Закладу освіти та затверджується Управлінням освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві держаної адміністрації. У вигляді додатків до нього додається:

  • розклад уроків;

  • щоденний та річний режим роботи Закладу.

    1. Відповідно до робочого навчального плану Закладу педагогічні працівники самостійно добирають рекомендовані Міністерством освіти і науки України програми, підручники, навчальні посібники, науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, педагогічні технології, що мають забезпечувати отримання освіти на рівні державних стандартів, виконання інших статутних завдань.

    2. У Закладі варіантність загальної середньої освіти забезпечується наявністю в її змісті таких компонентів:

  • державний – визначається Міністерством освіти і науки України;

  • варіативна складова робочого навчального плану – визначається Закладом з урахуванням інтересів і побажань учнів, їхніх батьків, культурно-етнічних особливостей регіону.

Поглиблена підготовка учнів досягається в результаті поглибленого вивчення іноземних мов, вивчення спеціальних курсів, факультативів, курсів за вибором, відвідування занять у гуртках, клубах, студіях, а також стажування, практики в навчальних і наукових лабораторіях, на виробництві. В Закладі може проводитись підготовка учнів за індивідуальними навчальними планами, пошукова та навчально-дослідна робота.

  1. Заклад здійснює навчально-виховний процес за денною формою навчання. Бажаючим надається право і створюються умови для індивідуального навчання, прискореного закінчення Закладу, складання державної підсумкової атестації екстерном.

  2. Структура навчального року, а також тижневе навантаження учнів встановлюється Закладом в межах часу, передбачених робочим навчальним планом.

Навчальний рік у Закладі розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня.

Навчальний рік поділяється на два семестри, які закінчуються семестровою та річною атестацією.

  1. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності           забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).

  2. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили певну ступінь навчання, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом державної підсумкової атестації. Порядок проведення державної підсумкової атестації визначається Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України 18.02.2008 р. № 94 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 27.02.2008 р. за № 151/14842.

  3. Порядок переведення і випуск учнів Закладу освіти визначається згідно з чинним законодавством. Для вирішення спірних питань, що виникають під час проведення річного оцінювання, в Закладі створюються апеляційні комісії, які призначають повторну річну атестацію.

  4. Результати семестрового, річного, підсумкового оцінювання доводяться до відома учнів класним керівником (головою атестаційної комісії).

Відповідно до інструктивно-методичних документів Міністерства освіти і науки України проводяться навчальні екскурсії та навчальна практика учнів.

Звільнення учнів від державної підсумкової атестації проводиться в порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

  1. Тривалість навчального тижня щорічно визначається педагогічною радою Закладу за умови дотримання санітарно-гігієнічних вимог і в межах часу, передбаченого навчальним планом.

  2. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до робочого навчального плану з дотриманням санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог і затверджується директором Закладу.

  3. Тривалість уроків 1-х класів – 35 хвилин, 2-4-х класів – 40 хвилин, 5-11-х класів – 45 хвилин. Тривалість перерв між уроками не менше 10 хвилин, а великої перерви – 20 хвилин.

Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідним Органом управління освітою та територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби.

Відволікання учнів за рахунок навчального часу для виконання і здійснення заходів, не пов’язаних з процесом навчання, забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).

  1. Графік шкільних канікул визначається Міністерством освіти і науки України та відповідним Органом управління освітою.

Тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менше 30 календарних днів, влітку – 8 тижнів.

  1. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви (для неповнолітніх – заяви батьків або осіб, які їх замінюють), а також свідоцтв про народження (копії), паспорта, медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до першого класу). Прийом дітей до перших класів Закладу здійснюється на конкурсній основі. До першого класу зараховуються, як правило, діти з 6 років, які досягли шкільної зрілості, що визначається за допомогою психо-діагностичного обстеження, яке проводиться психолого-педагогічною комісією закладу. При зарахуванні перевага надається дітям, які мешкають у мікрорайоні школи. Прийом учнів до 2-11-х класів здійснюється з навчальних закладів того самого типу та/або за спеціалізацією, за якою дитина навчалася раніше, на підставі заяви батьків або осіб, які її заміняють, що подається на ім’я директора школи, копії свідоцтва про народження, медичної картки встановленого зразка та документа про наявний рівень освіти з балами високого та достатнього рівнів з предметів спеціалізації (англійської та німецької мов) та не нижче середнього рівня з інших предметів. У разі потреби учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого закладу освіти.

  2.  Відрахування учнів зі школи здійснюється згідно з Інструкцією про порядок переведення та випуску учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України. Учні, які мають за підсумками річного оцінювання початковий рівень навчальних досягнень у навчанні (1, 2, 3) хоча б з одного (профільного) предмета, за рішенням педагогічної ради та наказом керівника Закладу відраховуються зі школи.

  3. У Закладі І-ІІ ступеню навчання для учнів за бажанням їхніх батьків     або осіб, що їх замінюють, при наявності належної матеріально-технічної бази, педагогічних кадрів, обслуговуючого персоналу, можуть створюватись групи подовженого дня. Зарахування до груп подовженого дня і відрахування дітей з них здійснюється наказом директора на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють.

  4. Крім різних форм обов’язкових навчальних занять у Закладі проводяться індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття, передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів, їхнього виховання та розвиток творчих здібностей і обдарувань.

  5. Домашні завдання задаються з урахуванням індивідуальних особливостей учнів і педагогічних вимог. Їх доцільність, характер, зміст і обсяг визначаються вчителем. У першому класі домашні завдання не задаються.

  6. У Закладі визначення рівня досягнень учнів у навчанні здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні учнів, ведеться тематичний облік знань.

У першому та другому (протягом І семестру) класах дається словесна характеристика знань учнів у навчанні. 

У документі про освіту (табелі успішності, свідоцтві, атестаті) відображаються досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державної підсумкової атестації.

2.20. Учням, які закінчили певний ступінь навчального  закладу, видається

відповідний документ про освіту:

          по закінченні початкової школи – табель успішності,

          по закінченні основної  школи – свідоцтво  про   базову  загальну середню

освіту ,

          по закінчені  навчального  закладу – атестат про  повну  загальну середню

освіту.

  1. Медичне обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються Власником, органом управління і здійснюється дитячою клінічною лікарнею № 7 Печерського району м. Києва.

 

ІІI. Учасники навчально-виховного процесу

 

  1. Учасниками навчально-виховного процесу Закладу є:

  • керівник;

  • педагогічні працівники;

  • учні;

  • психологи;

  • завідуючий бібліотекою;

  • заступник директора з іноземних мов;

  • заступник директора з навчально-виховної роботи;

  • заступник директора з виховної роботи;

  • заступник директора з господарчої роботи;

  • інженерно-технічні працівники та навчально-допоміжний персонал;

  • інші спеціалісти Закладу;

  • батьки (або особи, що їх замінюють);

  • представники підприємств, установ, кооперативних, громадських організацій, фондів, асоціацій, які беруть участь у навчально-виховній роботі.

    1. Статус учасників навчально-виховного процесу, їх права та обов’язки визначаються чинним законодавством та даним Статутом.

    2. За успіхи у навчанні (праці) для учасників навчально-виховного процесу встановлюються такі форми морального та матеріального заохочення: подяка, нагородження грамотою, подарунок, стипендія тощо.

    3. Учні мають право:

  • обирати профілі, форми навчання, факультативи, спецкурси, індивідуальні програми, позакласні та позашкільні заняття;

  • користуватися навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, побутовою, лікувально-оздоровчою базою Закладу;

  • на доступ до інформації з усіх галузей знань;

  • брати участь у науково-дослідній, експериментальній, конструкторській та інших видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

  • особисто або через своїх представників брати участь у роботі органів  громадського самоврядування Закладу;

  • брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів;

  • брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, гуртках, групах за інтересами тощо;

  • на безпечні і нешкідливі умови навчання та праці.

    1. Учні зобов’язані:

  • оволодіти знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти, підвищувати свій загальнокультурний рівень;

  • дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього розпорядку Закладу;

  • дотримуватися законодавства, моральних, етичних  норм;

  • бережливо ставитися до майна Закладу, державного, громадського та особистого майна;

  • брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

  • дбати про власну гігієну та охайний зовнішній вигляд.

    1. Учні Закладу залучаються до самообслуговування, різних видів суспільно-корисної праці у Закладі з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, норм і правил особистої гігієни та охорони здоров’я.

    2. Педагогічними працівниками Закладу можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту (у певних випадках – професійну практичну підготовку), належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.

    3. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України “Про загальну середню освіту” та іншими законодавчими актами.

    4. Педагогічні працівники мають право на:

  • захист професійної честі, гідності;

  • участь в обговоренні та вирішенні питань організації навчально-виховного процесу;

  • проведення     науково-дослідної,  експериментальної,     пошукової роботи відповідно до діючих нормативних документів;

  • вільний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров’я учнів, виявлення педагогічної ініціативи;

  • дострокову   атестацію на   отримання    відповідної   категорії    і педагогічного звання;

  • участь   в   роботі  органів   громадського   самоврядування   Закладу, професійних спілок;

  • одержання компенсації при втраті роботи в зв'язку із змінами в організації роботи Закладу;

  • підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту програм, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку;

  • користування подовженою оплачуваною відпусткою;

  • соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

  • інші права згідно з Законом України “Про освіту” та Законом України “Про загальну середню освіту”.

Відволікання   педагогічних   працівників   від   виконання   професійних обов'язків не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

  1. Педагогічні працівники зобов'язані:

  • сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров'я;

  • утверджувати особистим   прикладом   і   настановами   повагу   до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

  • виховувати в учнів повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;

  • готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

  • постійно    підвищувати    свій    професійний    рівень,    педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;

  • виконувати накази і розпорядження директора, органів управління освітою;

  • виконувати Статут Закладу, правила і режим внутрішнього трудового розпорядку, умови контракту чи трудового договору;

  • брати участь у роботі педагогічної ради;

  • забезпечувати  високий рівень  викладання  відповідно до  вимог державних стандартів освіти і з урахуванням вимог провідних вищих навчальних закладів;

  • забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов'язкових державних вимог, сприяти розвиткові здібностей учнів;

  • наставленням  і особистим  прикладом утверджувати  повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, працелюбства, поміркованості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, інших доброчинностей;

  • виховувати повагу до культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, до державного і соціального устрою, поглядів, що відмінні від власних, бережливе ставлення до навколишнього середовища;

  • дотримуватися норм педагогічної етики, моралі, поважати гідність учнів;

  • захищати  учнів  від будь-яких  форм  фізичного  або  психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам;

  • виконувати       рішення,       прийняті       органами       громадського самоврядування   Закладу,   накази   і   розпорядження   адміністрації, органів управління освітою.

    1. Атестація педагогічних працівників в Закладі проводиться, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930 від 06.10.2010 року.  За результатом атестації визначається відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікаційної категорії.

    2. Педагогічні працівники,  які  не відповідають займаній посаді за результатами атестації або систематично порушують Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку Закладу, не виконують посадові обов'язки, умови трудового договору (контракту), звільняються з роботи згідно з чинним законодавством.

    3. Інженерно-технічні працівники та навчально-допоміжний персонал приймається на роботу і звільняється директором Закладу згідно з чинним законодавством. Їх права, обов'язки регулюються чинним трудовим законодавством, цим Статутом та правилами внутрішнього трудового розпорядку Закладу.

    4. Батьки учнів (або особи, які їх замінюють) є учасниками навчально-виховного процесу з моменту зарахування їх дітей до Закладу освіти. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:

  • обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування Закладу;

  • звертатись до органів державного управління і громадського самоврядування, директора Закладу з питань навчання, виховання дітей;

  • брати участь у покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази Закладу;

  • захищати в органах громадського самоврядування Закладу та у відповідних державних, судових органах законні інтереси своїх дітей.

    1. Батьки (або особи, які їх замінюють) зобов'язані:

  • забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

  • постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім'ї, державної та рідної мов, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів, виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

Заклад надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків.

  1. У навчально-виховному процесі Закладу мають право брати участь вищі   навчальні заклади України, представники підприємств, установ, науково-дослідних центрів, кооперативних, громадських органі­зацій, фондів,   асоціацій згідно угод в межах, визначених чинним законодавством і Статутом Закладу. Учасники навчально-виховного процесу набувають прав і мають обов'язки, що визначаються даним Статутом та договором із Закладом.

  2. Представники громадськості мають право:

  • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в Закладі;

  • керувати учнівськими  об'єднаннями  за  інтересами, гуртками і секціями;

  • сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню Закладу;

  • проводити консультації для педагогічних працівників;

  • брати участь в організації навчально-виховного процесу.

    1. Представники громадськості зобов'язані:

  • дотримуватися Статуту Закладу, виконувати рішення органів громадського самоврядування, накази та розпорядження адміністрації з питань організації навчально-виховного процесу;

  • дотримуватися етики поведінки та моралі;

  • захищати учнів від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, наркотиків.

 

ІV. Управління Закладом освіти

 

  1. Управління Закладом здійснюється його Власником, органом управління й управлінням освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації відповідно до цього Статуту  на основі поєднання прав Власника, уповноваженого органу, управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації  щодо господарського використання комунального майна та участі в управлінні трудового колективу.

  2. Безпосереднє керівництво Закладом здійснюється його директором, яким може бути тільки громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, успішно пройшов атестацію керівних кадрів освіти. Директор Закладу приймається на посаду та звільняється з посади наказом Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації згідно з чинним законодавством. Його заступники призначаються на посаду і звільняються з посади управлінням освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації згідно із чинним законодавством.

  3. Директор:

  • здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує підбір і розстановку кадрів, створює умови для підвищення кваліфікації працівників;

  • забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів;

  • організовує навчально-виховний процес, відповідає за реалізацію Державного стандарту загальної середньої освіти,  відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;

  • створює необхідні умови для участі учнів у позакласній, позашкільній та науково-практичній роботі;

  • здійснює співробітництво з діячами науки, культури, членами творчих спілок, працівниками підприємств, установ, організацій у навчально-виховному процесі, керівництві учнівськими об'єднаннями за інтересами;

  • забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, безпеки життєдіяльності, охорони праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм;

  • підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;

  • забезпечує права учнів на захист їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

  • контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;

  • розглядає пропозиції педагогічної ради про виключення учнів із Закладу і, за наявності підстав, видає відповідні накази;

  • розпоряджається  в установленому  порядку  шкільним майном і коштами, затверджує після погодження з Радою Закладу кошторис та організовує його виконання, укладає угоди, відкриває рахунки в установах банків і є розпорядником кредитів;

  • видає   у   межах   своєї   компетенції   накази   та   розпорядження, обов'язкові для всіх учасників навчально-виховного процесу, і контролює їх виконання;

  • за погодженням із профспілковим комітетом затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові обов'язки працівників Закладу;

  • створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, пошуку та застосування ними ефективних форм і методів навчання та виховання;

  • звітується за свою діяльність перед учнями, батьками, педагогічними працівниками та конференцією, управлінням освіти, Власником.

    1. Директор Закладу є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління Закладом. Робота педради Закладу проводиться  відповідно до потреб Закладу. Кількість засідань педради визначається їх доцільністю, але не менше чотирьох разів на рік.

    2. Педагогічна рада Закладу:

  • погоджує режим роботи Закладу;

  • розглядає питання вдосконалення і методичного забезпечення навчально-виховного процесу, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;

  • вносить пропозиції директору про моральне та матеріальне заохочення педагогічних та інших працівників Закладу, учнів;

  • приймає рішення стосовно переведення учнів до наступних класів і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, подання педагогічної ради Закладу про нагородження учнів і випускників Закладу за успіхи в навчанні (праці);

  • розглядає питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності учнів за невиконання ними своїх обов'язків;

  • у присутності батьків (або осіб, які їх замінюють) розглядає питання про виключення учня із Закладу і за наявності підстав порушує клопотання перед директором про його подальше навчання у відповідному класі;

  • разом із Власником або уповноваженим ним органом, громадськими організаціями, директором Закладу створює умови для педагогічної освіти батьків;

  • розглядає пропозиції, скарги, зауваження учасників навчально-виховного процесу, відповідних структурних підрозділів, органів державного управління з питань роботи Закладу й приймає відповідні рішення;

  • погоджує витрачання бюджетних асигнувань, визначає напрямки використання бюджетних і позабюджетних коштів Закладу;

  • визначає структуру системи громадського самоврядування Закладу.

    1. Вищим органом громадського самоврядування Закладу є конференція учасників навчально-виховного процесу, які скликаються не менше одного разу на рік. Делегати конференції з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:

  • працівників Закладу - зборами трудового колективу;

  • учнів Закладу другого-третього ступеня - класними зборами;

  • батьків, представників громадськості – класними батьківськими зборами.

Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Визначається така кількість делегатів: від працівників Закладу – 12 осіб, від учнів – 12 осіб, від батьків і представників громадськості – 12 осіб. Термін їх повноважень становить три роки. Конференція правочинна, якщо в її роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів. Право скликати конференцію мають голова Ради Закладу, директор Закладу, делегати конференції, якщо за це висловилося не менше третини їх загальної кількості, Засновник.

  1. Конференція:

  • обирає Раду Закладу, її голову, встановлює термін їх повноважень;

  • заслуховує звіт директора і голови Ради Закладу про роботу, дає їй оцінку відкритим або таємним голосуванням;

  • розглядає питання навчально-виховної, методичної і фінансово-господарської діяльності Закладу;

  • затверджує основні напрями вдосконалення діяльності Закладу, розглядає інші найважливіші питання навчально-виховного процесу;

  • приймає рішення про стимулювання праці керівників та інших педагогічних працівників.

    1. У період між конференціями органом громадського самоврядування є Рада Закладу. До складу ради обираються пропорційно представники від педагогічного колективу Закладу, учнів, батьків і громадськості.

    2. Рада Закладу:

  • організовує виконання рішень конференції;

  • затверджує режим роботи Закладу;

  • підтримує ініціативи щодо удосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;

  • вносить пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу;

  • розглядає питання про зміцнення матеріально-технічної бази Закладу освіти, поповнення і використання бюджету Закладу освіти.

    1. У Закладі освіти, за рішенням конференції або ради Закладу, може створюватися й діяти учнівський комітет (учнівська рада), батьківський комітет, Піклувальна рада, методичні об'єднання, асоціації тощо, які діють, керуючись Положеннями, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Батьківський комітет вживає заходів щодо зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування Закладу, стимулювання творчої праці педагогів тощо.

    2. Учнівські збори Закладу (класу) – колективний орган учнівського самоврядування. Основною структурною ланкою Закладу є клас – колектив учнів, що формується з метою виконання завдань Закладу на основі їх вікових або психофізичних особливостей, рівня розвитку. Учнівські збори Закладу (класу):

  • обирають орган учнівського самоврядування Закладу (класу);

  • висувають   своїх   представників для участі в роботі органів громадського самоврядування;

  • обговорюють питання організації навчання, діяльності й дозвілля учнівського колективу.

    1. Батьківські збори Закладу (класу) – колективний орган батьківського самоврядування. Батьківські збори Закладу (класу):

  • обирають органи батьківського самоврядування;

  • висувають своїх представників для участі в роботі органів громадського самоврядування;

  • залучають батьків до участі в керівництві гуртками та іншими видами позакласної та позашкільної роботи;

  • виносять на розгляд ради Закладу, педагогічної ради, директора та його заступників пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу в Закладі та в класі;

  • запрошують педагога-вихователя, вчителів, представників дер­жавних органів управління, адміністрації Закладу для обговорення стану і перспектив роботи класу і Закладу, а також роз'яснення з окремих питань, що турбують батьків.

    1. У Закладі можуть створюватись учнівські та вчительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.

 

V. МАЙНО Закладу освіти

 

  1. Майно Закладу включає будівлі, споруди, землю, інші матеріальні цінності, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, закріплене на правах оперативного управління за управлінням освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, обліковуються на балансі Закладу та передані йому в користування.

  2. Заклад відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

  3. Заклад має право виключно за згодою Власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

Збитки, завдані Закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

  1. Для забезпечення навчально-виховного процесу із дотриманням діючих нормативів, база Закладу, крім класних приміщень, включає навчальні кабінети, комбіновану слюсарно-столярну майстерню, спортивні, актові зали, бібліотеку, музей, архів, медичні, лінгафонні і комп'ютерні кабінети, спальню, їдальню та буфет, приміщення для інженерно-технічного та навчально-допоміжного персоналу, кабінет психолога тощо.

 

VІ. Фінансово-господарська діяльність

 

  1. Фінансово-господарська діяльність Закладу освіти здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів. Фінансово-господарська діяльність Закладу освіти здійснюється на основі його кошторису. Фінансування Закладу освіти здійснюється його Власником або уповноваженим ним органом відповідно до встановленого законодавством порядку, в тому числі й фінансування витрат на утримання та розвиток матеріально-технічної бази Закладу.

  2. Джерелами фінансування Закладу є:

  • кошти міського, державного бюджету (для державних та комунальних закладів) у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення навчального процесу в обсязі, визначеному Державним стандартом загальної середньої освіти;

  • кошти фізичних, юридичних осіб;

  • кошти, отримані за надання платних послуг;

  • доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, навчально-дослідних ділянок, підсобних господарств, від передачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;

  • кредити банків;

  • благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

  • інші джерела, не заборонені законодавством.

    1. Заклад має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.

    2. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в Закладі освіти визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки та інших органів виконавчої влади, яким підпорядкований Заклад. Бухгалтерський облік Закладу може здійснюватися самостійно через централізовану бухгалтерію управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації або самостійно за рішенням Власника чи трудового колективу.

    3. Заклад освіти має право купувати й орендувати необхідне йому обладнання та інші матеріальні ресурси за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичних осіб.

    4. Звітність Закладу встановлюється відповідно до вимог державної статистики.

 
VІІ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

  1. Заклад відповідно до чинного законодавства має право укладати угоди й договори про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, відомствами, фондами, товариствами, окремими громадянами як на території України, так і за її межами.

  2. Заклад за наявності належної матеріально-технічної, соціально-культурної бази та власних фінансових коштів має право налагоджувати прямі міжнародні зв'язки на основі самостійно укладених угод про обмін педагогічними працівниками та учнями, створювати у встановленому Міністерством освіти і науки України порядку спільні асоційовані заклади і навчальні центри, проводити спільні заходи (конференції, олімпіади тощо), а також вступати до міжнародних організацій відповідно до чинного законодавства.

 

VІІІ. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ Закладу,
ОБЛІК і ЗВІТНІСТЬ

 

  1. Державний контроль за діяльністю Закладу здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в сфері загальної середньої освіти.

  2. Державний контроль за діяльністю Закладу освіти здійснюють Міністерство освіти і науки України, Державна інспекція навчальних закладів освіти при Міністерстві освіти і науки України, Власник, відповідний Орган управління освітою та органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

  3. Основною формою державного контролю за діяльністю Закладу є атестація, яка проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

  4. Зміст, форми, періодичність контролю, не пов'язаного з навчально-виховним процесом, встановлюється Власником Закладу відповідно до чинного законодавства.

 

ІX. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ

 

  1. Реорганізація Закладу проводиться його Власником, Засновником у порядку, передбаченому законодавством. Реорганізація Закладу відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення.

  2. Ліквідація Закладу здійснюється за рішенням Власника, Засновника або за рішенням суду.

  3. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, що призначається органом, який прийняв рішення про ліквідацію. З часу створення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Закладом.

  4. Ліквідація Закладу здійснюється в порядку, визначеному чинним законодавством, з урахуванням належності Закладу до комунальної власності, його Власника та Власника майна, централізованого бюджетного фінансування та визначеного законодавством порядку погашення кредиторської заборгованості бюджетних установ.

  5. У випадку ліквідації або реорганізації права та зобов'язання Закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених закладів освіти.

  6. Заклад вважається ліквідованим з моменту позбавлення його статусу Закладу, статусу юридичної особи і вилученням Закладу з Державного реєстру закладів освіти.

  7. При реорганізації чи ліквідації Закладу учням, які навчалися в ньому, повинна бути забезпечена можливість продовження навчання відповідно до чинного законодавства.

  8. При реорганізації чи ліквідації Закладу працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю України.

 

X. ВНЕСЕННЯ ЗМІн ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ

 

  1. Зміни і доповнення до Статуту Закладу вносяться в порядку, визначеному чинним законодавством України.

  2. При зміні організаційно-правової форми Закладу і його найменування  вносяться відповідні зміни до Державного реєстру закладів освіти.

 

 

 

 

 

Заступник голови                                               А.Невмержицький

bottom of page